ארגונומיה לבית הספר

חום יולי אוגוסט בשיאו ובין חוף הים, הבריכה והחופשה המשפחתית, רובנו גם מתארגנים לשנת הלימודים הקרובה.
רכישה נכונה של תיק בית הספר, עיצוב נכון של פינת המחשב, עיצוב נכון של פינת שיעורי הבית של הילד ורכישה נכונה של כיסא ושולחן מחשב יבטיחו שימוש נוח וכמובן בריא.

בדרך לבית הספר:

תיק גב או טרולי?

בעת רכישת תיק לילדי הכיתות הנמוכות, עולה שאלת השאלות: תיק גב או טרולי? 
כלל האצבע במקרה זה הוא שמשקל התיק צריך להוות פחות מ 15% ממשקל הילד.
ם הדבר אפשרי תיק גב עדיף ואז:

 יש להקפיד על רצועות עבות ומרופדות וגב מרופד.יש לסדר את התיק כך שהדברים הכבדים והשטוחים יהיו קרובים לגב והחפצים הקלים יותר והפחות שטוחים ימוקמו רחוק יותר.
● בעת הנשיאה יש לוודא שרצועות הגב מהדקות היטב את התיק אל גב הילד.

אם בטרולי בחרתם אזי: יש להקפיד שהגלגלים איכותיים ומתגלגלים בצורה חלקה. שידית הנסיעה ארוכה מספיק על מנת למנוע כיפוף בעת הגרירה. חשוב ללמד את הילד/ה להחליף ידיים בעת גרירת הטרולי על מנת לעודד סימטריה. יש לשים לב שתנאי הדרך מאפשרים ניידות קלה של הטרולי.

יצרניות התיקים פתרו את דילמת ההורים ויצרו תיק משולב.
החיסרון הגדול שלו הוא משקלו שמוריד מהפרק בעצם את נשיאותו על הגב, גם ידית הנסיעה המשולבת בגב מקשה על נשיאתו.
לכן, אם בחרתם בטרולי קנו עגלה נפרדת וכאשר הדבר מתאפשר עברו לנשיאה על הגב.

הליכה / הסעה ברכב לבית הספר?

התשובה ברורה וכך גם יתרונותיה, אם אתם גרים לא רחוק מדי מבית הספר, אם יש חבר או חברה שילדכם יכול ללכת אתו יחד, אם הדרך בטיחותית ויש משמרות זהב היכן שצריך, תנו לילדיכם ללכת ברגל. אם אתם מודאגים מהמשקל של התיק לאורך הדרך, אופניים הן דרך מצוינת לנטרל את המשקל.

הכנת שיעורי בית:

כולנו יודעים שחסרה תנועה בחיי רוב ילדינו, יחד עם זאת אנו מתעקשים שאת שיעורי בית יכינו בישיבה ליד שולחן, זאת לאחר 5-8 שעות ישיבה בבית הספר.

אין פסול בהכנת שיעורי בית תוך ישיבה על הרצפה, בעמידה ליד השולחן או בכל דרך אחרת שהילד יבחר, תוך הקפדה שאכן זוהי תנוחה שהוא מסוגל להתרכז בה ולהתמיד במשימותיו

עמדת המחשב:

בבתים רבים קיימת עמדת מחשב נפרדת לילדים, לצערי ברוב המקרים אין התייחסות לכך שעמדה זו אמורה לשמש ילד וחבל.
חלק אחר של הילדים משתמשים בעמדות המחשב של הוריהם, הגדולות עליהם בכמה מידות. בעזרת התאמות פשוטות ניתן בהחלט להתאים עבורם את העמדה ובכך להטמיע בהם הרגלי ישיבה ועבודה נכונים על המחשב.

עמדת מחשב לילדים:

• מומלץ לרכוש שולחן עם רגליים מתכוונות בגובה (ניתן למשל, לרכוש באיקאה , דגם GALANT). ולהתאים את גובה השולחן לילדים ( 60-65 ס"מ לילדים עד כיתה ו'), השולחן אמור לאפשר להם לשבת כשכפות רגליהם מונחות על הרצפה.
• מומלץ לרכוש כיסא מחשב בעל עומק מושב התואם את גודלו של הילד (25-35 ס"מ), אחת הבעיות העיקריות בישיבה על כיסא מחשב של מבוגרים היא שעומק המושב גדול מדי, דבר הגורם לאי יכולת להישען על משענת הכיסא ולסיגול תנוחת " שכיבה" בכיסא.
• מבנה ועומק השולחן צריך לאפשר תמיכת אמות הידיים על השולחן, המבנה האידיאלי הוא מבנה ריש עם מגרעת פנימית מעוגלת, בו ניתן להניח את אמות הידיים משני צידי המגרעת.
שולחן בעל מבנה ישר לילד צריך להיות בעומק של 60 ס"מ.
• מומלץ להקפיד על עובי פלטה של לא יותר מ 30 מ"מ ללא קנט דקורטיבי וללא מגירות.
• מסך לא גבוה מדי, מקלדת קטנה ועכבר קטן ישלימו את התאמת העמדה לילד.
• מומלץ לא להשתמש במגירת מקלדת.
• מומלץ לא לרכוש שולחנות עם מגירות.
• מומלץ לרכוש שולחן ללא הפרעות לרגליים ולא למקם את קופסת המחשב ליד הרגליים.

התאמת עמדת המחשב המשפחתית לילדים:

• מומלץ להניח כרית צמודה למשענת הכיסא שתקטין את עומק המושב ותאפשר ישיבה נכונה.
• מומלץ להניח שרפרף קטן עליו ניתן להניח את כפות הרגליים.
עפרונות ועטים:

רכשו עפרונות ועטים המותאמים לאחיזת הילד, קיימים למשל עפרונות צבעוניים עבים במיוחד שילד או ילדה ממוצעים בכיתה א' ואולי אף בכיתה ב' יתקשו מאוד לאחוז אותם.
מאמץ יתר בעת כתיבה וציור עלול לגרום עם הזמן לכאבים בכף היד.
תנועה, תנועה, תנועה:

מצאו כל דרך אפשרית להזיז את ילדיכם מכורסת הטלוויזיה וכיסא המחשב, ילד לא אמור לשהות יותר משעתיים ביום מול מכשירים אלו:

• טרמפולינה קטנה, חבל וגומי הם אביזרים פשוטים שיכניסו עניין ותנועה לחיי ילדיכם.
• כדור פיט-בול מותאם לגודל הילדים ירתק אותם ויוציא מהם תנועה שלא חלמתם שהם מסוגלים לה.
• חמש אבנים, דוקים ועוד משחקים מהסוג הזה כאשר הם משוחקים בישיבה על הרצפה, תורמים מעבר למוטוריקה העדינה החשובה כל כך, לחיזוק שרירי הגב ולהגמשת מפרקי הירכיים.
• אל תחששו לתת לילד לשבת על הרצפה או על כיסא ללא משענת גב. הדבר יאלץ אותם להיעזר בשרירי זוקפי הגב.

- See more at: http://www.ergo4u.co.il/?categoryId=9504&itemId=20317#sthash.yQEggliW.dpuf

שולחנות עמידה

גוף האדם לא נועד להישאר בתנוחה אחת לאורך שעות במיוחד שמדובר בישיבה. ישנן מספר פתרונות עמידה ישיבה אותם ניתן לבחון בהתאם לצורך האישי. שולחנות העמידה ישיבה הינם הבסיס ליצירת סביבה ארגונומית במשרד. 

שולחנות אלה הם האפקטיביים ביותר בהשגת הגמישות והנוחות למשתמש ועל ידי כך שיפור בבריאות ובתפוקת העבודה.

קיסר פתרונות ארגונומים למשרד, מציאה את מגוון המוצרים הרחב והמקצועי ביותר בארץ לריהוט המשרדי ארגונומי לפי צורך ותקציב.
תוכל למצוא שולחנות חשמליים מתכוננים על ידי שני מנועי חשמל עם אפשרות לשנות את מידת השולחן לפי דרישה ומיבחר פלטות עץ עליונות בצבעים שונים חידוש עולמי התחום השולחנות עמידה הם שולחנות המתכוננים באמצעות בוכנות גז.

פיתוח יחודי זה אינו דורש חיבור לחשמל וכן מוזיל את עלות המוצר בלי לפגוע באיכותו.

אם יש לך כבר שולחן ואתה מעוניין והפוך אותו לשולחן עמידה מבלי לשנות אותו ישנם מספר פתרונות:
משטח מתכוננן על גבי השולחן – הופך את השולחן הקבוע לארגונומי בעמידה על ידי הוספת משטח על גבי השולחן שמאפשר הגבהה של המשטח לעמידה
פתרון נוסף הוא זרועות מסך משולבות עם משטח למקלדת שמאפשרות לעבוד בישיבה או להרים את המסך והמקלדת לעמידה. מדובר בפתרון מהיר ואלגנטי למי ששומר על השולחן הקבוע שלו ומעוניין לשפר את בריאותו ונוחיותו כמו גם את תפוקת העבודה שלו.

להפוך את המשרד ליעיל יותר

אם אתם בעלים של משרד או מנהלים אחד כזה, אתם מתמודדים עם לא מעט אתגרים. עבודה מול הלקוחות ומול ספקים, הנהלת חשבונות, דאגה לכל פרט ופרט סביב המשרד וכמובן, התנהלות מול העובדים. אחת הבעיות שמנהלים חווים, היא התמודדות עם בעיות בריאות של עובדים – בעיות שגורמות אף להיעדרות מהעבודה. יש לכך סיבות שונות ואחת מהן שנוגעת ישירות לעולם העבודה המודרני, היא העבודה הממושכת מול מחשב ובעיקר, הישיבה הממושכת שעות רבות ללא תזוזה כמעט – מה שגורם עם הזמן לכאבי צוואר, כאבי גב, בעיות ראייה, כאבי ראש ומה לא…

אתם יכולים לשנות את מנח העבודה של העובדים שלכם ויכולים לספק להם סביבת עבודה ארגונומית טובה יותר עם שולחנות עמידה.

קצת על שולחנות העמידה

הם אומנם לא נראים עדיין בכל משרד ומשרד, אך לאט לאט הם הולכים והופכים לפופולאריים יותר ויותר. שולחנות עמידה כשמם כן הם, שולחנות עבודה מתכווננים שמאפשרים לעבוד בעמידה ולא בישיבה. יש שולחנות מתכווננים בצורה ידנית ויש שולחנות מתכווננים באופן חשמלי, יש שולחנות בצבעים שונים משוכללים יותר או פחות, אך מה שמשותף לכולם – עבודה בצורה טובה יותר מבחינה ארגונומית, פחות כאבי גב וצוואר ופחות בעיות בריאות נוספות ובשורה התחתונה – עובדים בריאים יותר שנעדרים פחות מהעבודה.

יעילים לא רק לגב ולצוואר

העבודה המודרנית שנעשית ברובה אל מול מחשב, הביאה עמה לא מעט רעות חולות. יש יותר ויותר מחקרים שמדברים על הקשר בין עבודה יושבנית (בישיבה) לבין עלייה בסיכויים לחלות במחלות שונות כמו סרטן, בעיות לב, סוכרת, ייתר לחץ דם ואחרות. ישיבה ממושכת מקטינה את זרימת הדם לאיברים השונים, מעלה כולסטרול וכמובן יותר מכל – תורמת לבעיית ההשמנה. עבודה בעמידה לעומת זאת ובעיקר אם היא משולבת עם ישיבה, מקטינה את הסיכויים לחלות באחת או יותר מהמחלות הללו. כך, שאם אתם עושים שימוש בשולחנות ישיבה, עבורכם או עבור העובדים שלכם, אתם תורמים לבריאותכם ובריאותם.

להגדיל את תפוקת העובדים

עבודה ממושכת בישיבה נבדקה ונמצאה גם כמקטינת תפוקה. הגוף עייף יותר וחוסר תזוזה מפחית ערנות ולעומת זאת, עבודה עם שולחנות עבודה מגבירה את התפוקה פי 2! יש יותר ויותר מחקרים שתומכים בטענה הזו ולא לחינם ניתן לראות יותר ויותר בנוף ההייטקיסטי את השולחנות הללו. יותר ויותר מנהלים מבינים את היתרונות הרבים שלהם ומכניסים את השולחנות הללו לשגרת יומם של העובדים שלהם.

כל הסיבות מצדיקות – רכישת שולחנות עמידה נכונה לעסק שלך!

אם אתם מתלבטים האם לרכוש שולחנות עמידה, כל המחקרים והבדיקות מראות שזה צעד הכרחי. גם יעילות רבה יותר של העובדים, גם בריאות טובה יותר, גם נוחות מרבית וגם האפשרות להתאים את השולחנות הללו למרחב העבודה. אין באמת סיבה שלא לרכוש אותם וכמה שיותר מהר!

ים שעובדים שעות ארוכות אל מול מחשב, שולחנות עמידה הם משהו
שאתם חייבים לשקול האם לרכוש.

 

ארגונומיה מהי?


ארגונומיה משרדית הינה התאמה של סביבת המשרד, עבורך, בעיקר בעבודה מול מחשב, כדי לשמור על בריאותך ללא מוצרים ארגונומים אנחנו חשופים לפגיעות גופניות, מרמה קלה הגורמת כאב והעדרות מהעבודה ועד מחלות כרוניות כולל לחץ דם, לב וסכרת. הסיבה היא שכמו רבים גם אתם מבלים זמן ממושך מול המחשב במהלך שעות העבודה.  גם את שעות הפנאי, אנו מבלים בישיבה על הספה, מול הטלויזיה או מסכים אחרים.

רופאים אומרים שישיבה מעל 9 שעות ביום היא קטלנית. אנו יושבים בממוצע 9.3 שעות ביום.  הפתרון מורכב מישיבה נכונה  – כאשר יושבים – ושילוב עם עמידה כדי לצמצם את שעות הישיבה ל-3 בלבד. שינוי שיכול להיות מתורגם לשנתיים נוספות בחיים

אחד הנושאים החשובים ביותר, שחשוב שיעמוד לנגד עיניכם כאשר אתם עומדים לרכוש ריהוט למשרד – הוא נושא הארגונומיה. בחירה של ריהוט ארגונומי תסייע לעובדים לשמור על בריאותם ולהימנע מפציעות ומכאבים. אחרי הכל, כולנו מבלים מדי יום שעות ארוכות במשרד. עבודה בסביבה לא מותאמת, גוררת מאמצים פיזיים, שעלולים לגרום לכאבים ופציעות. ריהוט ארגונומי למשרד - 10 טיפים שיעזרו לכם: 1.כשאתם קונים שולחנות – הקפידו לבחור בכאלו שמתאימים לסוג העבודה שתבוצע עליהן. האם העובד זקוק לציוד נוסף על השולחן מלבד מחשב? האם השולחן ישמש גם לפגישות? לתשובות על השאלות האלו יש חשיבות בבחירת סוג השולחן וגודלו. 2.השתדלו לבחור שולחן ללא הפרעות לרגליים, כך שאלו יוכלו לנוע בחופשיות, וללא מגירות שיגבילו את תנועת העובד. 3. מומלץ לבחור שולחן בעל עובי קנט של לא יותר מ-3 ס"מ, אחרת משענות הידיים של הכיסא ייתקעו בשולחן. 4. לגובה הכיסאות והשולחנות חשיבות רבה – ולכן מומלץ להשתדל לרכוש כיסאות ושולחנות עם אפשרויות מגוונות בכיוון הגובה, כך שהעובדים שיעשו בהם שימוש יוכלו לבצע התאמה אישית. 5. אם יש לכם אפשרות כזו – אל תהססו לאפשר לעובדים לבחור כיסא באופן אישי, מבין מספר אופציות. להתאמה האישית יש חשיבות רבה, ואם הדבר ניתן, כדאי שהעובדים יוכלו להתנסות מראש בכיסא – ולראות אם הוא נוח להם. 6. אם יש לכם עובדים בעלי מגבלות גופניות כאלה או אחרות, התייעצו איתם באופן אישי בבחירת הריהוט המתאים להם כדי לבנות עבורם סביבת עבודה מתאימה. 7. לצד השולחנות והכיסאות – במקרים רבים יש חשיבות גם לפתרונות האחסון השונים. אם העובדים עושים שימוש רב בספרים, חוברות וכו' - הקפידו לבחור את הריהוט הנוסף כך שיצור סביבת עבודה שבה יש לעובד גישה נוחה וקלה אליהם. 8. לתאורה במשרד יש חשיבות רבה ליצירתה של סביבת עבודה נוחה. ברוב המשרדים לא ניתן לבצע שינויים בתאורה הקיימת, ולכן מומלץ לבדוק אם תוספת של פתרונות תאורה נקודתיים יכולה לסייע לעובדים במשרד. 9. אחד המכשולים ליצירת סביבה נוחה נעוץ בכבלים החשמליים הרבים שסובבים אותנו. כיום ניתן לרכוש מגון של פתרונות גם בתחום זה, שימנעו את המצב שבו כבלים זרוקים על הרצפה ליד הרגליים ומפריעים לנוע לעבוד בנוחות. 10. זכרו שגם לאחר שרכשתם ריהוט ארגונומי – לדרך שבה העובדים עושים בו שימוש יש השפעה מכרעת – וחשוב מאוד להעניק להם את הידע המתאים באשר לדרכי העבודה הנכונות.   רוצים לדעת עוד? מוזמנים ליצור איתנו קשר ונשמח לסייע לכם בבחירת ריהוט ארגונומי למשרד שלכם! - See more at: http://www.ergo4u.co.il/?categoryId=9504&itemId=30776#sthash.ZH4NnPUG.dpuf

...יישום עקרונות ארגונומיים בבית

הנושא אמנם מתפתח ופועל בעיקר בנושא תיעול אירגוני עבודה, סביבות, מערכות, שולחנות עבודה שמסודרים בצורה נכונה; אך ניתן להשתמש בארגונומיה גם במרחב האישי: עבודה ביתית מול המחשב, גלישה באינטרנט, או תיעול סביבת העבודה האישית של עובד או תלמיד. בעידן הטכנולוגי בו אנו חיים, גופנו נתון ללחצים מסוגים שונים וחדשים. רבים אשר עובדים מול מחשב מעידים על בעיות גב, בעיות ראיה, כאבי צוואר, אי נוחות בפרקי כף היד, ואף עייפות אשר נובעת מסגנון עבודה זה הכולל תנועות דרישות שגופנו אינו מורגל אליהן. יישום יסודות ארגונומיים ידועים כתורמים לבריאות הגוף, ולנוחות בסביבת העבודה.

?אז מה אפשר לעשות כדי ליישם את עקרונות הארגונומיה בישיבה מול המחשב בבית

כידוע המטרה היא להשיג נוחות, ולהימנע מכאבים מיותרים. אולי הפריט החשוב ביותר למטרה הזו הוא בחירת הכסא הנכון. הכסא צריך קודם כל להיות נוח ומרופד. שנית, ישנם מספר כללים לישיבה נכונה על הכסא: ישיבה עם שתי כפות הרגליים על הרצפה במלואן, או על שרפרף, כאשר הרגליים מונחות בזווית של בערך 90מעלות. כנ"ל לגבי הזרועות, אשר צריכות להיות מונחות על המשענות (במודה ויש), בזווית של 90מעלות. מומלץ לשבת בתנוחה יחסית זקופה, בהתאם למשענת שצריכה להיות בזווית של כ100 מעלות למושב הכסא.

לשמירה על בריאות העייניים בעבודה מול מחשב נקפיד על הכללים הבאים: מרחק סביר בינינו לבין המסך, בערך אורך יד אחת של המשתמש עד למסך. מיקום המסך מולנו כאשר העיניים נמצאות מול השליש העליון של המסך. מומלץ לעבוד עם טקסטים כהים על רקע בהיר ולהמנע מצבעים זוהרים מפני שהם מעייפים את העין. התאורה בחדר צריכה להיות קרובה לתאורת היום, ומומלץ למקם את מנורות השולחן לצידי המסך, ב90 מעלות. עשו הפסקות כל כחצי שעה, ותנו מנוחה לעיניים. עצמו אותן לכמה שניות ואז התבוננו באובייקט מרוחק.

 

יישום של כללים ארגונומיים אלו תורמים לבריאות ולסביבת עבודה נעימה ונוחה יותר, והם חשובים בעיקר היום, כאשר רבים מאיתנו מבלים שעות ארוכות מול מסך המחש

שולחנות עבודה חשמליים - הדור הבא בשולחנות עבודה

שולחן עבודה... מה כבר ניתן לבקש משולחן עבודה שעוד לא חשבנו עליו? הוא חייב להיות גדל מידות, על מנת שנוכל להערים עליו את כול הניירת הבלתי נדלית והתיקיות, שיהיה בו מקום למסך מחשב ומקלדת, וחשוב שהוא יהיה נוח לנו לעבודה. אבל השולחנות אותם אנו מכירים מימים ימימה, אינם נוחים לנו לעבודה ולכן, בשל הישיבה ושינוי תנוחות אנו מתלוננים לא פעם על כאבים אשר מקורם בשלד – כאבי גב, כאבי צוואר, כאבי מרפקים ועוד. ואם כך, הגיע הזמן לחשוב על פתרון אחר: שולחנות עבודה חשמליים – הדור הבא בשולחנות עבודה.

 

ארגונומיה

כאשר אנו מדברים על שולחנות חשמליים מהדור הבא, מילת המפתח כאן היא ארגונומיה. מוצרים ארגונומיים מסוגים שונים מיוצרים על מנת להקל על האדם בעבודה, אך במיוחד לאלה שיושבים שעות במשרד אל מול מסכי מחשב, מדובר על יצירת פינת עבודה בריאה וטובה יותר. יש להתייחס בכובד ראש לתפקיד העובדים אשר מוקנה להם בהתאם לסוג עבודתם, כאשר השולחן הוא האביזר הראשי בו הם עושים שימוש, והאם מידי פעם יהיה עליהם לשנות תנוחה.

 

התאמת השולחן לעובדים

את שולחנות העבודה החשמליים, תוכלו לכוון לאיזה גובה שתירצו, בהתאם לדרישות העובד, כך שהוא לא יצטרך לשבת עם גב כפוף או גב מתוח מדיי.

שולחנות חשמליים, מאפשרים גם עבודה נוחה לנשים בהיריון, ולאנשים הסובלים מנכויות שונות, ובשל התאמתם המושלמת לצורכי בני אדם עובדים, גם יעילותם של העובדים גדלה, וכך הם גם מחסירים פחות שעות עבודה.

ניתן למצוא מגוון רב של שולחנות עבודה חשמליים. שולחן עמדת עבודה ארגונומית מהודר, שולחנות מתכווננים, שולחנות עבודה מודולאריים בעלי גובה משתנה, ועוד סוגים רבים. מומלץ לקרוא ברשת עוד על נושא הארגונומיה, מדוע הוא חשוב לסביבת עבודה בריאה, נעימה ואשר נוח לעבוד בה.

 כיום, בשל שעות מרובות בהם עובדים רוב המועסקים, הרי הם נמצאים רוב הזמן מחוץ לבתים, חייבים לדאוג להם לסביבת עבודה אופטימאלית. נכון המוצרים הארגונומיים והשולחנות החשמליים עולים יותר, בהשוואה למוצרים דומים שאינם כאלה, אבל הם מוכיחים את נחיצותם כבר בתחילת העבודה.

רוב היום אנחנו יושבים.
צורת החיים המודרנית מביאה את האדם למצב של ישיבה ב- 80% מזמן העירות שלו.
אנחנו אפילו לא עוצרים לחשוב על זה יותר מדי, אך אם נביט על הנתונים מקרוב נגלה שברוב המקומות אנו יושבים: בעבודה, בבית קפה, ברכב, מול הטלוויזיה, בסלון, בבית מול המחשב.
למעשה מתוך 17 שעות של עירות, אנו נמצאים 14 שעות בישיבה.
מה שבטוח, בריאות זה לא מביא לנו. Sitting is the new Smoking.

ישיבה ממושכת מזיקה לגוף.
ישיבה ממושכת מזיקה לבריאות שלנו, למרות שהתרגלנו לשבת בכל מקום.
התנוחה הסטטית מגבירה את הלחץ על חוליות הגב התחתון ועלולה להוביל לפגיעות וכאבים כגון פריצת דיסק או בלט דיסק.
בנוסף הישיבה הממושכת והסטטית פוגעת בעירנות, מאטה את חילוף החומרים, מגבירה את הסיכון לסוכרת, כולסטרול ומחלות מטבוליות ותורמת לעליה במשקל.
 
בעולם זה כבר קורה.
ארגונים מכל רחבי העולם, כבר עושים מעשה בנושא מזה כעשור, לוקחים על עצמם להביא את הפתרון לכאבי הגב הנפוצים עבור הצוותים אשר באחריותם ודואגים לציוד משרדי המאפשר עמידה וישיבה במהלך יום עבודה שגרתי.
בסקנדינביה וצפון אמריקה זה הפך סטנדרט, המשרדים מצוידים בעמדות כאלו.
 
גם בישראל.
בארץ המודעות לנושא הולכת ותופסת תאוצה, כבר לא צריך לשבת 10-12 שעות!
יותר ויותר חברות וארגונים מציבים עמדות עבודה אישיות או ציבוריות המאפשרות גם לעמוד וגם לשבת.
שילוב עבודה בעמידה וישיבה מחלק את העומס, מונע את השהייה הסטטית בתנוחה אחת ועוזר במניעת כאבי הגב והסכנות האחרות הטמונות בישיבה ממושכת.
 
גם ביאליק עמד וכתב.
שילוב של עמידה בזמן עבודה זו לא המצאה חדשה. לאורך ההיסטוריה ישנן עדויות על אנשי מקצוע אשר עבדו בעמידה. לדוגמא, ביאליק אשר כתב בעמידה וסופרי סתם למיניהם.
 
הציוד התומך.
שולחן מתכוונן / עמדת עבודה מתכוונת– הפתרון המיטבי
המאפשר לכוון את גובה השולחן / העמדה לישיבה או לעמידה, כך כאשר מתעייפים לעמוד ניתן בקלות לשבת.
 
גם לעמוד צריך לדעת.

  • כאשר עומדים כדאי לעמוד על משטח רך בדומה למשטח גומי או למזרן יוגה.

  • לא מומלץ לעמוד על רצפה קשה, שכן הדבר יוצר עומסים במפרקי הקרסוליים והברכיים.

  • במקומות עבודה כדי להיעזר בשטיחים מיוחדים ל"מניעת עייפות" לעמידה התומכת בגוף.


כותבת המאמר היא דלית בן טובים, יועצת מקצועית ומנהלת של חברת ארגו פור יו בע"מ, העוסקת בייעוץ ארגונומי וקידום בריאות לחברות, עסקים ואנשים פרטיים,

- See more at: http://www.ergoshop.co.il/?categoryId=12815&itemId=253283#sthash.epU2fBAM.dpuf

שולחנות עבודה חשמליים - הדור הבא בשולחנות עבודה

יזמים, אדריכלים, מעצבי פנים, מנהלי פרוייקטים, יועצים ומהנדסים, משרדי פיקוח, קבלנים, קבלני שיפוצים, מנהלים, 

 קניינים, מנהלי אגף בניה ומקבלי החלטות במבני ציבור, בתי מלון, בתי אבות, בתי חולים, קופות חולים, בנקים, קיבוצים,

 גופים מוסדיים, ישיבות, אולפנות, אוניברסיטאות ומכללות, משרדי ממשלה, קניונים, מוסדות חינוך ותרבות, משרדים,

 חברות הייטק, גופים עסקיים, עיריות ומועצות, בריכות שחיה, מועדוני ספורט, ספא, אתרי נופש, בתי הארחה, מסעדות

 ואולמות ארועים

מתקני הרמה – הסוגים השונים המוצעים כיום

 

ישנם סוגים שונים של מתקני הרמה, הנבדלים זה מזה בגודלם, בעיצובם ובעיקר במשקל שאותו הם מסוגלים לשאת או להרים. את מתקני ההרמה המוצעים כיום בשוק אפשר למצוא בעיקר בתחומי התעשייה השונים, בין אם במפעלים או במחסנים גדולים מאד והם מספקים פתרון מיידי ואיכותי ביותר המאפשר הרמת ציוד כבד או העברת סחורה או חומרים שונים ממקום למקום, ללא הצורך לעשות זאת באופן עצמאי.

 

על האפשרויות השונות המוצעות

 

ניתן למצוא כיום מגוון רחב מאד של מתקני הרמה, הנבדלים זה מזה בעיקר במשקל שאותו הם יכולים לשאת ולכן מספקים מענה לצרכים שונים ואינם מתאימים לכל אחד. ישנם מתקני הרמה המסוגלים לשאת משקל קל יחסית, של כמה עשרות קילוגרמים, בעוד שאחרים יכולים לשאת מטען השוקל למעלה מאלף קילוגרם. מבין הסוגים השונים, המוצעים ביום, אפשר למצוא את המלגזות, הנחשבות לנפוצות ביותר וכוללות כמה טכניקות הרמה שונות. ישנן מלגזות חשמליות וניידות ואילו אחרות פועלות באופן ידני. במות ההרמה נחשבות אף הן במסגרת מתקני ההרמה המוצעים, והן כוללות זרוע אחת ארוכה או שתיים, שאותן ניתן לקפל. מבין מבחר האפשרויות אפשר למצוא מתקני הרמה חשמליים, ידניים כאמור וגם כאלה היכולים להיות נייחים או ניידים.

 

לשם מה צריך אותם

 

את מתקני ההרמה אפשר למצוא במפעלים רבים ובעיקר גם במחסנים גדולים. בזכות הטכנולוגיה המתקדמת מציעים מתקנים אלה פתרונות הרמה מתאימים במקרים בהם יש צורך בהרמת ציוד או סחורה ובהעברתו למקום אחר. במקרים בהם עובדי המקום עצמם אינם יכולים לעשות זאת בשל המשקל הרב, ניתן להיעזר במתקנים אלה ולייעל את תהליך העבודה תוך שמירה על בטיחות העובדים. הפעלתם של מתקנים אלה אינה מסובכת, אולם דורשתהתנהלות נכונה על מנת לשמור על רמת בטיחות גבוהה.

עבודה שאיננה נכונה עשויה לגרום לנזק רב, ובעיקר בשל המשקלים הכבדים מאד, המעורבים בה. על מנת ליהנות מיתרונותיהם הרבים של מתקנים אלה, חשוב לפנות אל חברה המתמחה בתחום ומולה לבחור את הפתרונות המתאימים. ישנם כאמור סוגים שונים כשכל אחד מהם מספק מענה לצורך אחר. התאמתו של המתקן לצורך הקיים מאפשר לבצע את העבודה נכון יותר וגם זהיר יותר.

פרויקט להפחתת זמן ישיבה בעבודה משרדית

מאת: ד"ר יוהנה גייגר

עובדים בארץ, כמו בחו"ל, נמצאים במשך פרקי זמן הולכים ומתמשכים במנח ישיבה, הן במהלך עבודתם והן בשעות הפנאי. עם זאת, מחקרים רבים מצביעים על השפעותיה המזיקות של הישיבה הממושכת. שעות רבות של ישיבה נמצאו כקשורות למיגוון מצבי בריאות לרבות השמנת יתר, סכרת, יתר-לחץ דם ופגיעות בריאותיות נוספות.

 

לאחרונה פורסמו תוצאותיו של פרויקט שהתקיים בחברה במדינת מינסוטה, ארה"ב. מטרת הפרויקט: להפחית את משך הישיבה במהלך יום העבודה, ולמדוד את השפעותיו הבריאותיות של שינוי תנוחת עבודה במהלך יום עבודה.

המחקר נערך במסגרת תכנית רחבה לקידום בריאות בעבודה. הפרויקט הרחב כלל אמצעים שונים לעידוד עובדי החברה להשתתף בפעילות גופנית ובתכניות לקידום הבריאות.

פרויקט Take-a-stand, מינסוטה

 

על מנת להעריך את הרגלי העבודה ומצב בריאותם של עובדי משרד, קבוצת עובדים העוסקים בעבודהיושבנית לקחה חלק במחקר. שם הפרויקט Take-a-Stand" – "עמוד-על-שלך".

במשרדיהם של חלק מן העובדים הותקנה עמדת עבודה המאפשרת מעבר קל בין עמידה לישיבה ללא הפרעה למהלך העבודה. המיתקנים היו משני סוגים: בחלק מן העמדות הותקנה זרוע מתרוממת למסך ולמקלדת. באחרים הוחלף משטח העבודה במשטח מתכוונן. במהלך ארבעה שבועות בהם השתמשו העובדים בעמדות, נערך מעקב אחר התנהגות הישיבה שלהם. כמו כן, העובדים התבקשו לענות על שאלון הסוקר הרגלי פעילות גופנית, תפיסת בריאות, אומדן זמן ישיבה ליום, קיום כאבי צוואר, גב עליון וגב תחתון ופרופיל מצבי רוח.

בנוסף לדיווח העצמי על זמן ישיבה ליום, נערכה מדידת הרגלי ישיבה בשיטת דיגום מציאות רנדומלי (ESM). כל עובד התבקש לדווח באמצעות שאילתת SMS מספר פעמים ביום האם הוא נמצא בישיבה, בעמידה או בהליכה.

נערכה השוואה בין העובדים בעמדות עבודה מסורתיות לבין המשתמשים בעמדות עמידה-ישיבה. כמו כן, נערכה השוואה בין תקופת השימוש בעמדת עמידה-ישיבה לבין התקופה שקדמה לניסוי והתקופה שאחריו.

ממצאי המחקר

 

על פי דיווחי המשתתפים במחקר, נמצא כי השימוש בעמדות עמידה-ישיבה הפחית את זמן הישיבה היומי בכ-66 דקות ביום. כמו כן, נמצא כי התנהגות שאינה ישיבה (עמידה, הליכה) גברה ב- 224%. דיווחי המשתתפים על כאבי צוואר וכאבים בגב העליון פחתו ב- 54% במהלך השימוש בעמדות המתכווננות. בקרב העובדים ליד שולחנות עבודה סטנדרטיים לא חל שינוי משמעותי באותה תקופה. בתום תקופת הניסוי, כאשר העובדים חזרו לעמדות ישיבה מסורתיות, חזר שיעור הדיווחים על כאבי צוואר וגב עליון לרמתו הקודמת. לא חל שינוי משמעותי בדיווחים על כאבי גב תחתון.

בדיווחים על מצבי הרוח, חל שיפור משמעותי בקרב העובדים בעמידה-ישיבה. הם דיווחו פחות על תחושות עייפות, מתח, בלבול ודיכאון. לא חלו שיוניים משמעותיים באותה תקופה בקרב העובדים בעמדות ישיבה רגילות.

מסקנות החוקרים

החוקרים מציינים את מגבלות מחקרם, כגון היעדר אקראיות במדגם, מספר מוגבל של משתתפים והסתמכות על דיווח-עצמי. עם זאת, לדעת החוקרים, מוצגת עדות להשפעתן החיובית של עמדות ישיבה-עמידה על בריאותם והתנהגותם של עובדי משרד. עובדים ליד עמדות ישיבה-עמידה דיווחו על שיפור בהתנהגות ניידת בעבודה, הפחתה בזמן ישיבה ביום, הפחתה בכאבי צוואר וגב עליון ושיפור במצב הרוח.

 

עם החזרה לעבודה בישיבה – משך הישיבה, זמן התנהגות ניידת ודיווחים על כאבי צוואר וגב עליון חזרו לקדמותם.

מחקרים רבים מציינים את הסיכונים הבריאותיים שבישיבה ממושכת. רצוי לבחון אמצעים להפחית את זמן הישיבה ולהגביר את גיוון התנוחות במקומות עבודה על מנת לשפר את בריאותם של עובדי משרדים.

ארגונומיה – מה זה?

 

רובנו מבלים היום שעות רבות בעבודה, ובעיקר גם מול המחשב. פעמים רבות אנו סובלים מבעיות גב, צוואר או ברכיים. אופי העבודה שלנו, המכשור שבו אנו משתמשים במהלך היום וסגנון היתנהלותינו, כל אלה משפיעים באופן ישיר על גופנו ועל תחושתנו האישית. שינוי סביבת העבודה שלנו וביצוע מטלותינו היומיומיות באופן נכון יותר, כל אלה עשויים להעלים את תחושות הכאב, ממנו אנו סובלים ולשפר באופן משמעותינו את הרגשתנו. ולשם כך בדיוק מתייחסת הארגונומיה, שהינה מדע העוסק בהתאמתה של הסביבה אלינו ובמציאת דרכים שונות כדי לשפרה ולייעלה.

 

מה כוללת במסגרתה הארגונומיה

 

ודאי שמעתם לא מעט על המונח ארגונומיה בשנים האחרונות. ואכן, המודעות הגבוהה לסביבת העבודה שלנו ולצורך להתאימה לסגנון חיינו ובעיקר – סגנון העבודה היומיומי שלנו, חושפת אותנו לפתרונות שונים ולדרכים רבות, שאותן נוכל לשלב גם כן במהלך יום העבודה ובאופן כללי בחיינו. מטרתה המרכזית של הארגונומיה היא להתאים את הסביבה שבה אנו חיים לאופן התנהלותינו. ארגונומיה מתייחסת לתחומי חיים שונים והיא עוזרת בצמצום הנזקים הרבים, הנגרמים לאור שימוש לא נכון באביזרים השונים. כמו, למשל, בכלי העבודה, בציוד ספורט, בכלי הנגינה ואפילו בריהוט שבו אנו משתמשים. כל אלה, פעמים רבות, אינם מותאמים לנו באופן נכון, בין אם באופן אנטומי, פיסיולוגי או אף גם פסיכולוגי. בעזרת ארגונומיה, ניתן להתאימם תוך התייחסות אל מבנה האביזר וקהל היעד שלו.

 

התחומים השונים בהם היא לוקחת חלק

 

את הארגונומיה ניתן, כאמור, למצוא בתחומים שונים. ארגונומיה לוקחת חלק בלתי נפרד בכל הקשור להתאמתה של סביבת העבודה לעובד, כמו למשל התאמת גובה שולחן העבודה, כיסא העבודה ומיקומו של מסך המחשב אל העובד היושב מולו. היא לוקחת חלק בבתי הספר, בהם ישנה חשיבות רבה מאד להתאמתו של הציוד אל התלמידים. התאמתם, למשל, של הילקוטים למבנה האנטומי של הילדים, חשובה במיוחד על מנת למנוע כאבי גב או פגיעות קשות בעמוד השדרה. גם הריהוט בבתי הספר חשוב שיותאם לתלמידים, לרבות סביבת הלימודים כולה. את הארגונומיה אפשר גם למצוא בתחום הספורט, במסגרת התאמתו של ציוד הספורט למתעמל כדי למנוע פציעות ספורט קשות וכדומה

שולחנות עבודה

 

בחירה של שולחנות עבודה טוב היא בחירה מכריעה בנוגע לקריירה שלנו. אנו יושבים מולו שעות ארוכות, ולכן נוחות השולחן ותכנון נכון של מרחב העבודה הם פרמטרים שיש לתת להם את מלוא תשומת הלב. בבחירת השולחן, ישנם כמה היבטים שכדאי לבחון:

מטרת השולחן- לפני הכל וודאו מה הולך להתרחש על יד שולחן העבודה. אופי השולחן עשוי להשתנות מאוד לצרכים שונים. עבודה עם מחשב בלבד תדרוש שולחן לא גדול מאוד, לעומת סרטוט, או עבודה עם מסמכים כתובים. חשבו האם אתם מתכננים לבצע גם חשבונות ביתיים על יד השולחן, או לאכול לידו, ולפי כך תדעו פחות או יותר מה צריכים להיות מימדי השולחן.

מה יהיה מונח על השולחן- כדי לדעת מה גודל השולחן שתרכשו, חשבו קודם כל מה הוא עומד להכיל, ומה אתם מתכננים למקם עליו. זה יכול להיות מסך המחשב, מסמכים, כלי סרטוט או כתיבה. חשוב שיהיה מספיק מקום להכל כדי שלא תצטרכו להרגיש שאתם דוחסים ומעמיסים על מרחב העבודה.

מיקום השולחן- את שולחן העבודה מומלץ למקם תחת חלון, אשר יקרין אור לתוך החדר, ועל השולחן, אך יבוא מאחורי מסך המחשב כך שלא יהיו השתקפויות. כמובן שמומלץ ששולחן העבודהימוקם בחדר נייטרלי בו לא תתקלו בהפרעות חיצוניות. מדדו את המקום הפנוי לשולחן לפני שאתם פונים לרכוש אותו, כך שהשולחן יתאים בדיוק ולא ישאר מקום מבוזבז.

נוחות ובריאות בסביבת העבודה- זכרו שתבלו שעות ארוכות מול שולחן העבודה שלכם ולכן הנוחות היא גורם מרכזי בבחירת השולחן. במידה ויש לכם כסא, קחו אותו בחשבון, וחשבו האם הוא מתאים לגובה השולחן, והאם ניתן לכונן אותו. ישנם גם שולחנות מתכווננים. במידה ועדיין אין לכם כסא, חשוב שבקניית הכסא תתחשבו בגובה השולחן ובנוחות. סביבת עבודה נוחה ומותאמת תתרום לבריאותכם ותקל על עבודה בשעות ממושכות

עבודה משרדית המתקיימת בסביבת עבודה נוחה ובריאה, תאפשר לתרגל הרגלי עבודה בריאים ובהתאם תתגמל את העובד ואת מעבידיו באופן ישיר, שכן נוחות בעבודה, תוך מודעות לבריאות ולישיבה נכונה, משפרת את שביעות הרצון, את ההרגשה, ובהתאם את התפוקה.

 ריהוט משרדי איכותי הוא מפתח לעבודה פורייה. ישיבה על כסא משרדי נוח שתואם את היושב עליו היא חוויה חיובית שהולכת עם העובד הביתה, גם אחרי שעות העבודה. שולחן כתיבה שמותאם לצרכים באופן ספציפי יסייע אף הוא בהפיכת יום העבודה לידידותי יותר.

 

בחלל שנמתח בין העין למסך, במרווח בין עצם הזנב למשענת הכסא ובאיכות האור הכללית, טמונים הפתרונים. ריהוט ארגונומי, שמתוכנן לפי מחקרי הגוף האנושי, מאפשר תמיכה החל מהתנועה וכלה בישיבה, והנו גמיש מספיק על מנת להיות מותאם אישית לכל עובד.

 

ארגונומיה הפכה מיוונית ל”הנדסת אנוש” בעברית. מדובר בתחום רחב יריעה החוקר את האדם תוך בחינת ההתנהגות הצפויה שלו. על סמך מחקרים רבים, ישנם כללים ומידות ממוצעים ותקניים, לפיהם מתוכננים כל כסא משרדי, שולחן עבודה או ספסל.

בהתאם אליהם, מרבית האנשים ימצאו עצמם יושבים או עובדים בנוחות מסביב לרהיט שתוכנן בהתאם לממוצע.

 

אפשר ליצור סביבת עבודה בריאה יותר בעזרת שימוש ברהיטים משרדיים שמתוכננים יפה ועונים על שאיפות אסתטיות, מה שמוביל לשיפור מצב הרוח, אך מבלי לזנוח בצד את השימוש בארגונומיה. רק שילוב בין יופי לנוחות, בין אופנה לבריאות, ישפר את איכות העבודה וגם את רמת החיים.

ישיבה נכונה על כסא ארגונומי

 

אין ספק שמדובר במגמה גורפת, משרדי ההווה מעודכנים ומתחשבים בעובד. רהיטי משרד רבים שמתוכננים לאחרונה מנסים להתחשב במידת האפשר במשתמש, ולהפוך את יומו למגוון יותר ולכזה שאיננו מתקבע על מצב ישיבה אחד. כסאות מנהלים, ריהוט לחדרי ישיבות ושולחנות מחשב מופיעים בגרסאות ”דינמיות”, כאלו שמאפשרות התאמה אישית.

התכווננות המוצר המשרדי, לצד גמישות מרבית, מאפיינת ריהוט משרדי ומוסדי מגוון, ומאפשרת ארגון לפי צרכים אישיים ומשתנים. אין מדובר רק בהתאמת גובה הכסא ביחס לגובה השולחן, ותוך התחשבות בגובה היושב ומידת אורך הזרועות שלו, אלא גם בהתאמה של מערכות מידוף, מיקום מסך מחשב והנחת המגירות משרדיות וארונות האחסון במקומות נוחים שתואמים, למשל, עובד משרד שהנו איטר יד ימין.

הרווח בין הכסא לבין שולחן מחשב ארגונומי

התחום הנחקר ביותר בנישת הארגונומיה הוא הכסא המשרדי, זה המשמש את העובד המשרדי בכל הדרגות, מהזוטרה ביותר בעמדת המזכירות, וכלה בעמדת הניהול. ההיצע בתחום אדיר ומגוון, ומתוך הבנת החשיבות של ישיבה ארגונומית, כסא משרדי מאפשר מזה זמן רב מנגנוני תמיכה רבים וחכמים, ומשווק תדיר תחת המונח ”כסא ארגונומי”.

חידושים מציגים משענות עוקבות התומכות בעמוד השדרה עם כל תנועה ומהוות ”מושב דינמי”, המפצה על ההתרחקות מהמסך או מהשולחן ומונע מתחים והפעלת שרירים מיותרים בצוואר.

עבור חדרי ישיבות או כסאות ש”נודדים” בין עובדים, ישנם פתרונות טכנולוגיים חכמים כמנגנוני שקילה אוטומטיים המכוונים את עוצמת התנגדות הגב בהתאם למשקל היושב, ובכך מתכווננים עצמאית למבנה האישי של כל יושב. ישנם גם חדרי ישיבות עם ריהוט ייעודי הכוללים מושבים שמעניקים עיסוי מכני לגב. זה מפתה, אך לא ברור איך אפשר להישאר ממוקדים בתכנים כשהשכמות נלחצות בנעימות.

להיט חדש הוא שולחן מחשב ארגונומי מתכוונן גובה, המותאם לכל עובד במקביל לכוונון גובה הכסא, ומאפשר במקביל שמירה על עיצוב ומראה אחיד במשרד. רגליים טלסקופיות מזמינות העלאת והורדת השולחן ממצב ישיבה ועד עמידה, תנוחה שמתאימה בעיקר לשעות שלאחר האוכל, אז הראש מתחיל להתנדנד מול המסך ורק מעבר לעמידה ימנע ממנו מלהתרסק על המקלדת.

שולחנות משרדיים

שולחן מנהלים

שולחן ישיבות

ארגונומיה הינו מדע העוסק בחקר יחסי הגומלין שבין האדם לסביבת עבודתו, וזאת על מנת להתאים בין המוצרים הטכנולוגיים השונים העומדים לרשותנו בעידן המודרני לבין אופן השימוש בהם בצורה כזו אשר תאפשר לנו לשמור על בריאותנו ואף לייעל את התקופה היצרנית של כל אחד ואחת מאיתנו במקום העבודה.ריהוט עבודה ארגונומי הוא למעשה הגדרה כוללת לפריטי ריהוט המסייעים לצוות העובדים במקום העבודה לשמור על בריאותם ולהימנע ככל הניתן מפציעות ותאונות עבודה המתרחשות במפגש שבין העובד לבין צרכי עבודתו. עבודה בסביבה שאינה מותאמת לצרכי העובד מגבירה את הסיכויים לפציעת העובד, ולכן ישנה חשיבות עליונה ברכישת פריטי ריהוט ארגונומיים.בשורות הבאות תוכלו למצוא מספר טיפים ועצות לאבזור סביבת העבודה באמצעות פריטי ריהוט עבודה ארגונומי.

רכשו שולחנות עבודה המותאמים לסוג העבודה האמורה להתבצע על גביהם. הימנעו ככל הניתן מרכישת שולחנות עבודה מרובי רגליים, וזאת על מנת לאפשר לעובד לנוע בחופשיות במרחב שולחן העבודה מבלי להגביל את תנועת רגליו.הקפידו לרכוש כסאות משרדיים הכוללים בתוכם מנגנון מתכוונן המאפשר שליטה מלאה מצידו על העובד בכל הנוגע לכוונון הכסא לצורת הישיבה המועדפת עליו.הקפידו לרכוש פריטי ריהוט עבודה ארגונומי המשלבים בתוכם פתרונות תאורה נקודתיים, וזאת על מנת להעצים את האור המלאכותי בסביבת המשרד גם בשעות החשיכה בחוץ.רכשו שולחנות עבודה הכוללים בתוכם פתרונות מובנים להצבת כבלי חשמל, או לחילופין, אבזרו את קירות המשרד בתיבות המיועדות לצרכי ליפוף של כבלי חשמל.הקפידו להעביר לצוות העובדים סדנאות תקופתיות בכל הנוגע לישיבה נכונה מול מחשב.הציבו דום מפלסטיק מתחת לשולחנות העבודה, וזאת על מנת לאפשר לכל עובד/ת (בלי קשר לגובהו) לייצג את רגליו במסגרת תנוחה נכונה לישיבה ממושכת מול מסך המחשב.רכשו מדפים וארונות המשלבים בתוכם מספר פתרונות אחסון לצורך אחסון ניירת משרדית. כמו כן, אנו ממליצים לכם לרכוש ריהוט עבודה ארגונומי אשר תוכנן ויוצר בהתאם לאופי העבודה הנדרשת לכם. כיום, תוכלו ליהנות מהיצע הולך וגדל של פתרונות ריהוט עבודה אגרוני המותאמים לכל סביבת עבודה משרדית מודרנית במגוון רחב של תחומי עיסוק.מקמו בשטח המשרד (בלי קשר לגודל) מרחב ציבורי השונה באופיו מהעיצוב המרכזי של המשרד, וזאת לצורך יצירת חלל מבודד מהעבודה השוטפת. בחלל זה מומלץ להציב עציצים, תמונות שאינן קשורות לתחום העבודה השוטפת, כורסאות נוחות ופריטי ריהוט נוספים השונים באופיים ועיצובים מפריטי הריהוט האחרים במשרד.

מתקן מעלית לטלוויזיה

 

הטכנולוגיה המתקדמת של היום מציעה מבחר של פתרונות, ההופכים את חיינו לפשוטים ונוחים יותר פעמים רבות. גם בתחום פתרונות ההרמה, אפשר למצוא כיום מגוון של אמצעים שונים, המשתלבים נהדר בכל בית ובכל מקום ואף מוצעים במחירים אטרקטיביים במיוחד. מתקן מעלית לטלוויזיה הוא אחד מהם, והוא נחשב בין פתרונות ההרמה הטובים ביותר, שמוצעים בשוק.מתלה לטלוויזיה זה מותאם באופן אישי לכל לקוח ולקוח ומאפשר להעלות את הטלוויזיה לגבהים שונים באופן בטוח ויעיל יותר.

 

היכן ניתן למצוא מתקן מעלית לטלוויזיה

 

אם אתם מחפשים מתקן מעלית לטלוויזיה, תוכלו למצוא כזה בחנויות השונות, המציעות למכירה מתקני הרמה מסוגים שונים, או לבדוק גם בחנויות מוצרי החשמל אל מי כדאי לפנות. רבים בוחרים לרכוש מתקן מסוג זה לאחר רכישת טלוויזיה חדשה עם מסך רחב וגדול. הטלוויזיות המיוצרות בשנים האחרונות מציעות חווית צפייה מסוג אחר. הן גדולות הרבה יותר מבעבר ואיכותיות יותר. על מנת לשלבן בכל חדר, בין אם סלון הבית, חדר השינה או אפילו חדר הילדים, ניתן להתקין בכל מקום את מתקן המעלית המיוחד, איתו אפשר לכוון את הטלוויזיה לכל זווית שבה מעוניינים. בחנויות, המציעות למכירה מתקן מסוג זה, אפשר להיעזר בצוות המקום כדי לבחור את המתקן המתאים ביותר, המוצע מבין כלל האפשרויות.

 

למה חשוב לשים לב לפני בחירת המתקן

 

כדי לוודא שמדובר במתקן המתאים לכם, חשוב, כאמור, להיעזר באיש מקצוע המכיר את סוגי המתקנים השונים ויכול לחוות את דעתו לגבי הפתרונות המוצעים כיום. כדאי לבחור מתקן המיוצר על ידי חברה מוכרת, מתקן איכותי ועמיד. מכיוון שמדובר במתקן מעלית לטלוויזיות גדולות ורחבות, בדרך כלל, חשוב לוודא שאכן הוא איכותי ומתאים למשקלה של הטלוויזיה. מומלץ גם לבדוק את עלות המתקן ולפנות אל כמה חברות שונות, במסגרת סקר שוק קצר. קיימים דגמים שונים של מתקנים מסוג זה וגם טווח מחירים רחב. כדי לבחור את המתקן המתאים, וכן זה המוצע לכם בעלות המשתלמת ביותר, בררו את המחיר, את הסוגים השונים הקיימים בשוק ומהו, מכל האפשרויות, הדגם המומלץ ביותר.

ארגונומיה בפעילות גופנית

 חודשי האביב והקיץ הם הזמן שרבים מאיתנו מתחילים להרגיש את הדגדוג הזה שקורא לנו לחזור ולעסוק בפעילות גופנית שאולי הזנחנו קצת בחודשי הקור.

 אין ויכוח על כך שעיסוק בספורט חשוב מאין כמוהו לשמירה על גוף בריא ובמקרים רבים גם נפש בריאה, אך תרגול לא נכון עלול להוביל לפציעות, פגיעות וכאבים שעלולים לגרום להפסקת העיסוק בספורט.


במאמר אנסה לתת לכם טיפים מתחום הארגונומיה לכמה ענפי ספורט פופולאריים, שמירה על כללים אלו, תגן עליכם מפני פגיעות וכאבים ותאפשר לכם לעסוק לאורך זמן בפעילות בצורה בריאה ונכונה.

 ראשית חשוב לזכור שכאב הינו סימן של הגוף, אות אזהרה עבורנו.

קיימים שני סוגי כאב עיקריים שעשויים להתלוות לפעילות גופנית:
כאבי שרירים הנגרמים מפעילות מאומצת ובדרך כלל חולפים כמה שעות לאחר האימון, הם בעצם הסמן שלנו לדרגת הקושי של האימון ועד כמה הוא השפיע על גופנו.
נזק למפרק או לסיבי השרירים המתבטא בכאב בשריר או במפרק. הכאב מלווה אתכם באימון ולאחריו ולפעמים אפילו בלילה. 
יש להתייחס אליו, לטפל בו ולחפש מה ניתן לשפר בטכניקה או בעצימות האימון על מנת להתגבר עליו.
הזנחה של כאב מסוג זה עלולה להוביל במהרה להשבתה מלאה מספורט.

 

בבואכם לבחור ספורט לעסוק בו, חשוב שתבחרו מקצוע שאתם אוהבים ונהנים ממנו אחרת לא תוכלו להתמיד בו לאורך זמן.
מצאו את התדירות והעצימות המתאימים לכם ועל תתחילו בעוצמות גבוהות מדי משום שאתם עלולים להיפצע או פשוט להתייאש ולהפסיק.

 

שחיה: באופן כללי זהו ספורט מצוין, משפר סיבולת לב ריאה ומחזק את הגוף ללא עומס משקל וללא זעזועים.
חסרונו הוא בכך שיש לדעת לשחות היטב ובטכניקה נכונה על מנת להימנע מפציעות, אם אינכם בטוחים בסגנון שחייתכם או לא שחיתם זמן רב, קחו מדריך ורעננו את הטכניקה שלכם, כך תוכלו להפיק תועלת גופנית רבה יותר מהשחייה ולהימנע מפציעות.

 נקודות למחשבה:

• סגנונות הגב והחתירה עדיפים על שחיית חזה.
בשחיית חזה לא נכונה עלול להיווצר עומס על הצוואר, מתח ברצועות הברך ומתח בגב התחתון.
• סגנון החתירה הינו יותר אירובי באופיו ומתאים יותר להורדת משקל ורצוי מאוד להוציא את הראש כל פעם לצד אחר.

 

ריצה: רבים מעדיפים ספורט זה בגלל שריפת הקלוריות המוגברת בו ובשל זמינותו ופשטות העיסוק בו. המיתוס, שריצה אינה בריאה כבר מזמן נשבר, אך היא בהחלט טומנת בחובה פוטנציאל לפציעות אם לא שומרים על כמה כללי יסוד בסיסים.

 

נקודות למחשבה:

• התחילו בהדרגתיות, רצוי בתחילה לרוץ על משטחים רכים, פציעות רבות מתרחשות בסמוך לזמן בו אנשים מתחילים לרוץ בשל " מוטיבציית יתר".
• נסו לרוץ בצעדים קטנים וקלילים מבלי לשמוע את תפיחות כפות הרגליים על הקרקע, זהו סימן טוב לטכניקה נכונה.
• נסו לשמור על גוף ישר בזמן הריצה, ללא קריסה של הגב התחתון, הצוואר או כל חלק אחר, במצב זה עמוד השדרה סופג טוב יותר את עומסי הריצה.
אם אתם שמים לב לקריסה, הדבר עלול להעיד על חולשה של שרירי היציבה, חיזוקם יעזור לכם לשפר את טכניקת הריצה.


הליכה: למתונים שבינינו או למי שנכבה מהריצה, גם היא ספורט זמין שניתן לעשותו כמעט בכל מקום וכמעט בכל מזג אויר.

 

נקודות למחשבה:

• עדיף ללכת מרחק ארוך בקצב מתון מאשר מרחק קצר בקצב מהיר
• שימרו על יציבה נכונה בזמן ההליכה, אם אתם חשים שאזור מסוים "קורס" ( הצוואר, הגב התחתון וכד') בהליכה, הקפידו לחזק את שרירי היציבה.
• אם אתם מניעים את הידיים, הקפידו לא ל"הרים" את הכתפיים ושמרו אותם רחוקות מהאוזניים"

אופניים: מקצוע ספורט שהפך לפופולארי מאוד בשנים האחרונות, ככל שתתאימו את האופניים אליכם מבחינה ארגונומית, כך תיהנו יותר, תוכלו לרכב טוב יותר ותמנעו מפציעות.

 

נקודות למחשבה:

• כמו בריצה, גם כאן חשוב להתחיל בהדרגתיות וחשוב מאוד לשים לב לכאבים הנגרמים כתוצאה מהרכיבה ולטפל בהם.
• בחרו אופניים שמתאימות לכם מבחינת הגודל והפרופורציות, בלינק הבא תוכלו למצוא כלי מדהים לכך.
• שבו בגובה בו אין עומס על הגב מצד אחד והברכיים לא כפופות מדי או פשוטות מדי בזמן הרכיבה.
• שימו לב למנח כפות הידיים והשתדלו להימנע מ"שבירת המפרק" בעת האחיזה בכידון.
• שימו לב לתנוחת הצוואר ונסו להפחית את הזמן שאתם " מסתכלים למעלה", תנועת הפשיטה בצוואר גורמת לדחיסה רבה בחוליות.
• הקפידו שהברך תנוע בקו ישר ללא קריסה פנימה או החוצה.

בכל סוג של כאב לאחר האימון מומלץ לטפל בעזרת קרח ולא בעזרת חום.
נסו לא לאכול ארוחה כבדה לפני האימון, הקפידו על מנוחה מספקת בין אימון לאימון ועל שתייה תוך כדי האימון ולאחריו.

- See more at: http://www.ergo4u.co.il/?categoryId=9504&itemId=20324#sthash.nUu8aFA1.dpuf

מחפשים מידע על ארגונומיה בעבודה? הגעתם אל המקום הנכון. חברת ניגי פתרונות הרמה היא החברה המובילה בישראל בכל הקשור ליישום מדיניות ארגונומיה בעבודה. מזה שנים רבות אנו מספקים שירותים מקיפים לחברות הגדולות ביותר במשק בתחומי הארגונומיה. בין השירותים אותם אנו מספקים: ייעוץ ארגונומי אישי לעובדים, הרצאות לחברות בנושאי ארגונומיה, ייעוץ בתכנון וברכישת ציוד למשרד ועוד. ייעוץ ארגונומי מתאים לחברות ולעסקים רבים, גם כאלו שעיקר העובדים שלהם נמצאים במשרד מול המחשב כל היום - וגם ובוודאי לחברות שבהן יש עובדים שעסוקים בעבודה פיזית. נזקים בריאותיים הנגרמים לעובדים יכולים להסב נזק כבד לחברה - לגרום לאובדן ימי עבודה, לחוסר יעילות ולהוביל אף במקרים קיצוניים לתביעות לפיצויים. להטמעה של כללי ארגונומיה בעבודה יש חשיבות רבה. הטמעת הכללים מאפשרת לצמצם את מספר הפציעות, להפחית את רמות הכאב שמהם סובלים העובדים ולשפר את בריאותם. ארגונומיה בעבודה – בריא לדעת השירותים שלנו מאפשרים לעובדי החברה לרכוש ידע חשוב באשר לצורת העבודה הנכונה, ומסייעים להם להתאים את סביבת העבודה בצורה הטובה ביותר – לדרישות התפקיד. אם אתם רוצים לדעת עוד על ארגונומיה בעבודה אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר באמצעות הטופס שבאתר או בדף הפייסבוק שלנו. 

מי מאתנו לא מצא את עצמו בסיומו של יום עבודה מפרך מול מסך המחשב, עם עיניים אדומות וצורבות, עם פרקי יד ואצבעות שחוקים, עם צוואר תפוס וכאבי גב, או עם כולם גם יחד? בעידן טכנולוגי חדש, בו נולדות צרות חדשות, נוצר גם פתרון חדש: הייעוץ הארגונומי - עזרה ראשונה למשתמשי המחשב הכואבים עד לא מזמן, כשהיינו נכנסים לחנות מחשבים כדי לקנות ציוד היקפי למחשב האישי, במקום זה שהתמלא בשאריות נס-קפה, אפר, או פירורי לחם, המליץ לנו איש המכירות החרוץ על ערכת האביזרים הארגונומיים החדשים והמדהימים שיצאו עכשיו לשוק. הסיכוי שקיבלנו את ההמלצה שלו היה גבוה, בעיקר מכיוון שההפרש בסכום הקנייה ממילא אינו גדול כל-כך. "בטח לא יזיק שאביזרי המחשב יהיו ארגונומיים , " ניחמנו עצמנו על החור בהשכלה שעה שהקופאי גיהץ לנו את כרטיס האשראי. היום השתנו פני הדברים. המודעות לנזקים שעלולה לגרום ישיבה ממושכת מול המחשב גוברת, ונדמה שיותר ויותר משתמשי מחשב ומנהלי חברות מפנימים את החשיבות של הייעוץ הארגונומי, במטרה לעקוף את שדה המוקשים הזה ולמנוע את היווצרותם של הנזקים הבריאותיים האלו מבעוד מועד . המודעות הגוברת הזו לצורך בייעוץ ארגונומי, לקיומן של סדנאות ארגונומיות למשתמשי מחשב על בסיס יומיומי, ולשימוש בציוד ארגונומי, אינה מקרית או אופנתית. זאת, מהסיבה הפשוטה שתורת הארגונומיה מציעה לא רק טיפול בנזקים בריאותיים, אלא גם הגברה וייעול של תפוקת העובד. בבסיסה, מייחסת התפיסה הארגונומית חשיבות רבה להבנת הצרכים האישיים והמגבלות של העובד ביחס לסביבת העבודה שלו. זאת, על מנת לייעל ולשפר את איכות העבודה ואת התפוקה שלו ובמטרה ליצור עבורו סביבת עבודה ראויה ובריאה. בסביבה כזו, הוא יוכל לעבוד בנוחות, בבטיחות וביעילות . הנחת היסוד היא שסביבת העבודה והתנהגות המשתמש הם שני הגורמים העיקריים העלולים לפגוע בבריאות, ביעילות ובתפוקה של העובד. לכן, יישום עקרונות ארגונומיים משלב תכנון נכון של עמדת העבודה יחד עם שימוש באביזרים ארגונומיים . מחקרים בינלאומיים קבעו כי סביבת עבודה המעוצבת על פי התפיסה הארגונומית, בשילוב הדרכות ועידוד למתיחות ותרגילי שחרור, תקטין את הפגיעה בבריאות העובד בצורה משמעותית ותגדיל את התפוקה והיעילות שלו. בנוסף, על פי המחקרים הללו -ל, %70 ממשתמשי המחשב נגרמים נזקים ממשיים למערכת השריר והשלד. נזקים אלה נובעים בעיקרם מפעולות חוזרות ונשנות של הידיים בזמן הקלדה, מתנוחה סטטית של הצוואר, מעומס יתר על חוליות הגב התחתון ומירידה בחוסן השרירים . ירידה בביצועי העובד, היעדרויות מהעבודה, צבירת שעות נוספות בשל חוסר יעילות, ופגיעה במוטיבציה של העובד, הן רק חלק מתוצרי הלוואי של נזקי הבריאות המצטברים בעבודה אינטנסיבית מול מחשב. לא פלא שמנקודת המבט של המעסיקים הטיפול בכך נשמע פתאום הגיוני: הנזקים הללו עלולים לגרום באופן ברור לפגיעה בתפוקה ובהכנסות החברה לטווח הארוך . כאבי העורף והגב, למשל, נגרמים בדרך כלל בשל תנוחת ישיבה לא נכונה, שגורמת לעומס וללחץ על חוליות הגב התחתונות. ישיבה זקופה על כיסא ארגונומי, קיבוע מסך מחשב בגובה הנכון (הגבול העליון של המסך צריך להיות בגובה העיניים , ) העתקה ממסמכים הממוקמים בגובה המסך, והפסקות קצרצרות למתיחות ולתרגילים, ימנעו "התאבנות" ולחץ על החוליות ויפחיתו באופן משמעותי את כאבי הגב והצוואר . גם כאב עיניים הוא מצרך שכיח למי שהמחשב הוא ידידו הקרוב ביותר במרבית שעות היום. מסך בוהק מדי או חדר מואר מדי ומסנוור, עלולים לגרום לתחושת טשטוש קלה ולכאב. הפתרון יכול לבוא בדמות שימוש במסכי קרינה או במסכי NIRL מהדור החדש, שיכולים לחסוך אי נוחות רבה, ובביצוע פעולת המצמוץ , כן. מצמוץ! תפקידו של המצמוץ בחיינו, בין היתר, הוא למנוע את היובש בעיניים, שפוגע בריכוז לטווח ארוך יותר . למי שסובל מכאבים בפרקי האצבעות והידיים בשעת הקלדה, מומלץ למקם את המקלדת בגובה המרפקים, כשמפרק היד לא במצב כיפוף או פשיטה אלא במצב ניטרלי. כדי לעבוד לאורך זמן ולמנוע הצטברות נזקים לטווח ארוך, מומלץ אף להשתמש בפדים תומכי כף יד ובמקלדת ארגונומית, כאלה שבנויים לתנוחה נכונה יותר של האצבעות ופרקי היד בזמן עבודה . אין ספק שבשנים האחרונות הפך המחשב לידידו הטוב ביותר של האדם. המהירות, הזמינות והאיכות של ביצועי המחשב האישי המודרני הפכו אותנו למשתמשים כפייתיים, לתפוסי שרירים וגב ולטרוטי עיניים. מומלץ לעצור מדי פעם, בשביל הגוף והנפש, לחלץ איברים, לשחרר את השרירים, לבצע כמה תרגילים, ואולי אפילו לצאת החוצה למספר דקות, כדי להתפעל מיופיו של איזה פרח עונתי שצמח פתאום בגינה הסמוכה, כך, ממש מתחת לאפינו

ארגונומיה לילדים האם ניסיתם פעם לאכול מרק בעזרת מזלג? זה לא קל? ובכן, הכתבה הבאה בנושא ארגונומיה היא על איך לשנות את זה!! לא שתוכלו פתאום לאכול מרק עם מזלג, אבל כן תוכלו לשהות ליד ידידכם הטוב המחשב ביתר נוחות ובטיחות . עצרו לרגע את קריאת הכתבה והקדישו כמה שניות להסתכלות על עמדת המחשב שלכם . אתם חושבים שהיא בנויה נכון מבחינה ארגונומית!! ומה זה בכלל ארגונומיה !! תמשיכו לקרוא ותגלו את התשובה לכך . אז מהי בעצם ארגונומיה? ארגונומיה זה מדע העוסק בהתאמת הסביבה למשתמש. במקרה שלנו הכוונה להתאמת עמדת המחשב החביבה עליכם כל כך למרב הנוחות שלכם ולמזעור אי נוחות וכאבים . למה בעצם כל כך חשוב לשמור על סידור וכללי עבודה ארגונומיים בעמדת המחשב? יותר ויותר מחקרים מצביעים על עליה במספר הילדים ובני הנוער הסובלים: מצוואר תפוס, כאב בכתף ובכף היד וכאבי גב תחתון . העבודה במחשב עלולה לגרום לתופעות שנקראות RSI – פציעות הנגרמות משימוש ממושך בג'ויסטיק, בהקלדה ממושכת בצ'אט ומישיבה לא נכונה במשחקי המחשב . אותן תופעות מתחילות בדרך כלל כאי נוחות קלה, אבל ללא שינוי בצורת הישיבה או בסידור עמדת המחשב יכולות להפוך לבעיה של ממש. (עוד מידע .( www.ergo4 co.u il. באתר למצוא ניתן בנושא ענו על השאלות הבאות וגלו האם אתם עומדים בכללי הארגונומיה? .1 האם שאתם יושבים על כיסא המחשב רגליכם מגיעות לרצפה ? .2 האם המקלדת נמצאת מולכם ולא בצד? .3 האם המקלדת והעכבר מספיק קרובים אלי כם כך שלא תצטרכו למתוח את הידיים אליהם? .4 האם אתם יכולים לראות את המסך ע"י מבט ישר קדימה או טיפה למטה? .5 האם אתם יושבים יותר משעה רצוף מול המחשב ללא הפסקה? אז מה אתם אומרים, איזה ציון ארגונומי קיבלתם? תשובות יינתנו רק למי שיקרא את הכתבה עד הסוף . בואו נתחיל לדבר תכלס, כשאתם יושבים מול המחשב, תקפידו לשים לב לדברים הבאים : .1 המסך צריך להיות ממוקם ישר מולכם בגובה העיניים או טיפה נמוך ממנו-כך תשמרו על הצוואר שלכם. .2 המרחק המומלץ של המסך מכם הוא מרחק יד ישרה. .3 הידיים צריכות להיות לצידי הגוף מרפקים בגובה השולחן. .4 בזמן הקלדה ועבודה עם העכבר שימו לב שנשמר קו ישר בין האמה וכף היד. .5 יש לשבת זקוף עם גב ישר על משענת הכסא. .6 הרגליים צריכות להגיע בנוחות לרצפה. .7 אסור שמושב הכסא(החלק התחתון שעליו אתם יושבים)ילחץ על אחורי הברך. יותר מדי כללים הא!!! לא נורא, ההמלצה הבאה שלי תקל עליכם קצת . שנו תנוחות מדי פעם!הגוף שלנו לא בנוי להיות הרבה זמן במצב אחד . וההמלצה הבאה שלי היא החשובה מכל . עזבו מדי פעם את חברכם הטוב, כן כן אני מדברת על המחשב . ואם כבר קמתם כדי לעשות פיפי או לאכול מש ,הו נצלו זאת כדי להזיז קצת את הגוף ולתת לו לנוח מהישיבה הממושכת . למגוון תרגילים ומשחקים להפסקות מהמחשב כנסו לאתר: www.ergo4 co.u il. נו....הבנתם מה זה ארגונומיה ואיך היא יכולה לעזור לכם? מעכשיו כשאתם ניגשים לשחק או לכתוב מייל ולדבר בצ א' ט עצרו רגע לראות אם אתם מצליחים להיות קצת יותר ארגונומיים . ולגבי הציון שהבטחתי לכם : אם קראתם את כל הכתבה והסתכלתם באתר: .il u.co ergo4.www אתם כבר יודעים לחשב אותו. אם לא הצלחתם לא נורא, תבקשו עזרה מהוריכם או תשלחו אלינו מייל לאתר ואנחנו נעזור לכם . להתראות ילדים חמודים, נתראה בכתבה הבאה

המחשב הנייד - מפגע בריאותי מחקרים מראים כי שימוש ממושך במחשב נייד עלול לגרום לבעיות אורטופדיות חמורות בצוואר וחגורת הכתפיים וכן לכאבים ודלקות בפרקי הידיים ובגב. הנחת המחשב על הברכיים מעלה את הסיכון לסרטן האשכים ובעיות פוריות. רגע לפני שאתם זורקים את הלפ- טופ מהחלון – הנה מספר כללים של עשה ואל תעשה – לשמירת הבריאות בסביבת הנייד נתונים עולמיים עדכניים מצביעים על כך שכשליש ממשתמשי המחשב הם בעלי מחשב נייד. המחשב הנייד שנראה ידידותי ומזמין, אך למעשה הוא הפך למפגע ארגונומי ממדרגה ראשונה. דלית בן טובים יועצת ארגונומית המתמחה בהתאמת סביבת העבודה, לבריאות ובטיחות העובד – מספקת מספר רב של טיפים לשימוש בטוח ובריא במחשב הנייד שלכם. מדוע הלפ- טופ כל כך מזיק? מבנה - מבנה המחשב הנייד איננו מאפשר כיוון נפרד למקלדת ולמסך. כתוצאה מכך אם נכוון את המסך לגובה הרצוי - וההמלצה היא שגבולו העליון של המסך יהיה בגובה העיניים - נמצא את עצמנו עם מקלדת במיקום הרסני לכפות הידיים. נוחות הקלדה בידיים תגרום נזקים לעיניים ולשרירי הצוואר . העכבר - העכבר המובנה במחשב הנייד הוא מפגע ארגונומי נוסף שחשוב מאוד לתת עליו את הדעת. תנוחת העבודה איתו יוצרת מתח מצטבר בגידי כף היד ובכתף שתוצאותיו הרסניות . תנוחה - שימוש ממושך במחשב נייד בתנוחת ישיבה לא נכונה וללא תמיכה של אביזרים ארגונומיים משלימים, עלול לגרום לבעיות אורטופדיות חמורות בצוואר וחגורת הכתפיים, לכאבים ודלקות בפרקי הידיים ולכאבי גב. בנוסף לכל הבעיות שהוזכרו, ההתחממות המפורסמת של המחשב הנייד כבר הוכחה כמעלה את הסיכון לסרטן האשכים ולבעיות פוריות . צריך לזכור כי לא הכול שחור. ניתן ואף רצוי להשתמש במחשב נייד תוך סיגול כללי התנהגות שיימנעו את כל הנזקים שהזכרנו . טיפים למשתמשים מזדמנים מי שאינו משתמש במחשב הנייד ככלי עבודה עיקרי, ומוצא את עצמו מדי פעם משתמש בנייד, טוב אם יאמץ מספר כללים : • נסו למצוא כסא שנוח לכם, כזה שמאפשר לכם להישען לאחור בנוחות. יש לזכור שהצוואר והראש נתמכים על ידי שרירים גדולים. יש לשמור על שרירי כפות הידיים הרגישים יותר. שימו את המחשב הנייד על רגליכם כאשר כפות הידיים במנח ניטרלי - ללא כיפוף או פשיטה . • שימרו על כתפיים רפויות. • הטו וכוונו את המסך כך שהטיית הצוואר תהיה מינימאלית. • השתמשו במגש אוורור למחשב נייד כדי למנוע ההתחממות. • נישאו כמה שפחות אביזרי עזר, כך שמשקלו של המחשב הנייד יהיה מינימאלי. • השתמשו בתיק גב עם רצועות עבות לנשיאת המחשב הנייד . טיפים למשתמשים כבדים • מקמו את המחשב הנייד על השולחן כך שגבולו העליון יהיה בגובה העיניים. קיימים מספר דגמים של סטנדים למטרה זו . • השתמשו במקלדת חיצונית ומקמו אותה מולכם ובגובה השומר על מנח ניטרלי בכפות הידיים - ללא כיפוף או פשיטה. • חברו עכבר חיצוני ומקמו אותו לצידכם ובגובה השומר על כף יד רפויה ובמנח ניטרלי. • את המקלדת והעכבר אפשר לחבר ישירות למחשב הנייד או להיעזר בתחנת עגינה. • מרחק המסך מהמשתמש צריך להיות מרחק יד ישרה, אך יש להתחשב בגודל המסך, כך שניתן יהיה לקרוא מהמסך בלי מאמץ. • מזערו את מקורות הסנוור המשתקפים במסך. טיפים לכלל המשתמשים שימוש במחשבים הניידים טומן בחובו, לצד נוחות וניידות, סכנות בריאותיות רבות שהמודעות אליהן נמוכה. ההמלצות חולקו לסוגי משתמשים שונים, אך המלצה החשובה מכל היא: הקשיבו לגופכם, כאב הוא הסימן שיש לעצור להתמתח, לשנות תנוחה, לתת מנוחה לעיניים ולידיים. שלבו פעילות גופנית בחייכם, שעה פעילות אירובית ביום תעשה פלאים לגב הכואב והצוואר התפוס

בטיחות בעבודה – כיצד לשמור עליה?

 

לאחרונה אנו שומעים על יותר ויותר תאונות עבודה, שפעמים רבות ניתן היה למנוע אותן. במקרים רבים שמירה על בטיחות בעבודה, התוך התייחסות לכמה כללים פשוטים, יכולה למנוע תאונות עבודה קשות ונזק רב. הנה כמה נקודות שכדאי לדעת על מנת לשמור על הבטיחות בעבודה ולנהל את העבודה באופן הנכון והבטוח ביותר:

 

התייחסות לנהלים ולחוקים השונים, שנקבעו מראש

 

בין אם מדובר בעבודת שטח או עבודה במקום סגור, ישנה חשיבות רבה בשמירה על בטיחות בעבודה. על מנת להבטיח זאת, חשוב לקבוע מראש נהלים שונים ולפעול על פיהם. בכל מקום עבודה חשוב להציג בפני עובדי המקום את רשימת הנהלים והחוקים הרלוונטיים, שיעזרו להם לבצע את עבודתם באופן הבטוח ביותר. מומלץ אחת לחודש לקיים מפגש בין העובדים ולרענן את זיכרונם באשר לנהלים וחוקים אלה. גם כשמדובר במקום עבודה כמו משרד, למשל, ישנה חשיבות רבה לשמירה על בטיחות בעבודה. חשוב לדעת כיצד לפעול כדי למנוע שריפות, פגיעות אחרות או כל נזק שהוא שעשוי לפגוע בעובד עצמו או בעובדים אחרים. במקביל, מומלץ למנות את אחד העובדים, על מנת שירכז את נושא הבטיחות ויעבור מעת לעת הכשרות רלוונטיות, שאותן יוכל להעביר במקום העבודה לשאר העובדים.

 

יצירת סביבת עבודה בטוחה ומתאימה יותר

 

בטיחות בעבודה מתאפשרת גם על ידי יצירת סביבת עבודה בטוחה יותר. חשוב לדאוג שמקום העבודה עצמו, שסביבת העבודה עצמה תאפשר לשמור על תקנות הבטיחות והכללים השונים, הקשורים לכך. יש לוודא שכלי העבודה וציוד העבודה, שבו נעשה שימוש, אכן בטוח לעבודה. מומלץ לוודא שכל אחד מהעובדים העושים בו שימוש אכן יודע כיצד לתפעל אותו, ובמיוחד כשמדובר בציוד כבד או כזה הכרוך בהרמת משקלים כבדים במיוחד. בנוסף, יש לזכור שישנו ציוד מסוים, הדורש מפעיל בעל הכשרה מיוחדת. במסגרת הכשרה זו רוכש המפעיל את כל הכלים הדרושים לו על מנת לתפעל את הציוד באופן הנכון ביותר, ובעיקר הבטיחותי ביותר. אסור להעסיק עובד ללא ההכשרה המתאימה ובעיקר כשמדובר בהפעלתו של ציוד שעשוי להיות מסוכן ולא בטיחותי אם השימוש בו איננו נכון.

מהי ארגונומיה?

המילה "ארגונומיה" נגזרת מן המילים היווניות Ergo: (עבודה), ו- Nomos: (חוקי הטבע). הארגונומיה, הידועה גם בשם הנדסת גורמי אנוש, עוסקת במחקר על אנשים בעבודה, ובמיוחד באינטראקציה שלהם עם טכנולוגיות, החל מכלים המופעלים בידיים ועד למערכות טכנולוגיות מורכבות שאדם מעורב בתפעולן.

בראשית דרכה, הארגונומיה עסקה במחקרים בעיקר בנושא תפקוד מפעילי ציוד, במסגרת עבודתם.

כיום, הארגונומיה עוסקת בחקר התנהגות תיפעול גם מחוץ לעבודה, כולל בבית, בהפעלת מכשירי יום יום ובכל תחום אחר שבו אנשים משתמשים בטכנולוגיה.

הארגונומיה שואפת לשפר את איכות החיים על ידי הפיכת המפגש בין האדם לטכנולוגיה ליעיל, נוח ובטוח ככל האפשר. מטרה זו מושגת על ידי תכנון מערכות טכנולוגיות וסביבות עבודה התואמות את המבנה הפיזי ואת היכולות והמגבלות התפישתיות והנפשיות של המשתמשים. כדי להגיע למטרות אלה, הארגונומיה כדיסציפלינה משלבת ידע מתחומים שונים, כגון אנטומיה, פיזיולוגיה, פסיכולוגיה, הנדסה ועיצוב.

שולחנות חשמליים

 

קיימים דגמים שונים של שולחנות חשמליים. אם אתם מחפשים שולחן חשמלי, תוכלו למצוא מגוון של אפשרויות שונות, גדלים ודגמים מסוגים רבים. בדומה לפתרונות ההרמה, המוצעים כיום בשוק, גם בתחום זה משתלבת טכנולוגיה מתקדמת, שמציעה מוצר איכותי ומוביל המספק מענה לצרכים רבים. שולחנות אלו יכולים לשמש בעלי מקצוע במגוון של תחומים, וכמובן גם להשתלב בבית או בכל חלל אחר - בפינת עבודה או בחדר המשפחתי. 

 

למי זה מיועד

 

את השולחנות החשמליים ניתן, כאמור, לשלב בכל חלל והם מהווים פתרון מצוין לצרכים שונים. שולחנות חשמליים יכולים לשמש לעמדת עבודה - שולחנות משרדיים, אותה ניתן לכוון בהתאם לצורך ולהתאים לאזור שבו היא ממוקמת. שולחנות אלו משמשים כפתרון ארגונומי, המותאם באופן מלא ומציע נוחות מרבית. הם מתאימים למשרדים, לבעלי עסקים וגם לבתים פרטיים, המעוניינים בפינת עבודה נוחה. אפשר להעלות או להוריד את השולחן, לכוון אותו לכיוונים שונים ואף גם להוסיף לו פלטות להנחת מסך מחשב או כל פריט אחר. שולחנות חשמליים משתלבים בתחומים נוספים ויכולים גם לשמש כפתרון הרמה מצוין במפעלים לצורך העלאת והרמת סחורה אל גובה רב ובאופן בטווח ויעיל. מתקנים אלה, בדומה למלגזות חשמליות, למשל, מותאמים באופן אישי לצרכיו של כל מפעל או כל ארגון על מנת להציע את הפתרון המתאים והטוב ביותר.

 

כיצד לבחור את השולחן המתאים ביותר

 

בדומה לבחירת כל מוצר, גם בבחירת שולחנות חשמליים חשוב לערוך סקר שוק ולבדוק דגמים שונים בטרם בוחרים את השולחן שבו מעוניינים. השוק מציע כיום מגוון רחב מאד של אפשרויות, כשאת כל אחת מהן ניתן להתאים באופן המדויק ביותר לצרכיו של העסק, החברה או הבית. מומלץ לפנות אל חנות או חברה, בעלת ניסיון בתחום פתרונות ההרמה ומוצרים מסוג זה ובעזרת נציג מטעמה לבחון את הדגמים השונים, הקיימים בשוק. חשוב לוודא שמדובר במוצר איכותי ועמיד מאד כדי להבטיח שישרת אתכם למשך זמן רב ויציע את רמת הבטיחות הנדרשת. אם מעולם לא השתמשתם במוצר כזה, כדאי לכם להתנסות בו מעט ולבדוק את אפשרויות ההפעלה השונות שלו. ודאו כי אכן הוא עונה לכם על הצורך ושאופן הפעלתו ברור ואיננו מסובך עבורכם.

פתרונות הרמה לבית –ליהנות מפתרונות נוחים ויעילים

 

הפתרונות הטכנולוגיים השונים המוצעים כיום הופכים את חיינו לנוחים, והרבה יותר מבעבר. גם בכל הקשור לציוד, שאותו ניתן לשלב בבית הפרטי, ניתן למצוא מגוון רחב מאד של אפשרויות, המספקות מענה לצרכים רבים ובמיוחד במקרים בהם יש צורך בפתרון נקודתי ויעיל במיוחד. פתרונות הרמה לבית הם אחד מהסוגים הנפוצים כיום, והם כוללים, במסגרתם, סוגים שונים של אפשרויות.

 

על מתקני ההרמה השונים לבית

 

מלבד פתרונות ההרמה המוצעים כיום לבתי העסק השונים, בין אם למפעלים גדולים, למחסנים או למשרדים, אפשר למצוא גם את פתרונות ההרמה המיועדים לבתים פרטיים ויכולים לסייע לרבים לבצע פעולות שונות או לתת את המענה המתאים לצרכים רבים. מבין מגוון פתרונות ההרמה, אפשר למצוא את שולחנות העבודה, או המתלים לטלוויזיה, את הרגליים החשמליות ועוד ועוד. מדובר במתקנים מדגמי ם שונים, באיכויות שונות וכן כאלה הפועלים בטכניקות מסוגים שונים.

פעמים רבות מתקני ההרמה מתאימים לאנשים מבוגרים, לכל מי שמתקשה לבצע פעולות שונות, ובמקרים אחרים הם מאפשרים ליהנות מאיכות חיים טובה יותר ובעיקר נוחות מרבית. המתלים לטלוויזיה למשל נחשבים אף הם כחלק מפתרונות ההרמה המוצעים כיום ואפשר למצוא אותם כמעט בכל בית. גם מעליות למסכי טלוויזיה הן פתרון נהדר והן מאפשרות להעלות את המסך לגובה הרצוי או להורידו מבלי להשקיע בכך מאמץ פיזי.

 

היכן ניתן למצוא אותם

 

אם אתם מחפשים פתרונות הרמה לבית, מומלץ לכם לפנות אל חברות המתמחות בכך. ניתן למצוא כיום מגוון רחב מאד של חברות, המציעות פתרונות הרמה הן לעסקים והן לבתים פרטיים, המתאימים לכל צורך, לפינת עבודה או לחדר המגורים. בין אם מדובר בפתרונות הרמה המיועדים לנכים, למשל, או למבוגרים המתקשים לבצע פעולות שונות, הרי שישנה חשיבות למציאות הפתרון היעיל והמתאים ביותר. פנייה אל החברות המובילות בתחום עוזרת באיתור פתרון ההרמה המתאים, וכן גם זה המוצע בתעריפים אטרקטיביים.

מומלץ לבצע סקר שוק מקדים ולבדוק כמה אפשרויות לפני בחירת המתקן או החברה שאליה פונים. כך ניתן לבחון כמה דגמים שונים ולבדוק איזה מהם הוא המתאים לכם. עזרה של מומחים בתחום היא הדרך הנכונה לעשות זאת והזדמנות באיתור המתקן האיכותי ביותר.

ארגונומיה שיווק או בריאות כיום מקובל להשתמש במילה ארגונומיה לקידום מכירות. כולם מדברים על כיסא ארגונומי, עכבר ארגונומי, מקלדת ארגונומית ושולחן ארגונומי . האם מוצרים אלו באמת מבטיחים פיתרון בריאותי לכאבים מהם אנו סובלים או שנסבול בעתיד? מכירים את ההרגשה המבלבלת בחנות בה מציגים לכם עשרות כיסאות ואתם אינכם יודעים באיזה מהם לבחור? הבלבול גובר כשאיש המכירות בחנות מראה לכם מבחר של כיסאות ומתחייב שכל הכיסאות ארגונומיים . גם אם אתם לא מכירים את המושג, ההבטחה שלו נשמעת לכם רצינית. הרי בסופו של דבר באתם עם רצון לקנות כיסא במחיר סביר שישמור על הגב היקר שלכם . המוכר הנחמד אמנם ממליץ לכם לבחון ולנסות מספר דגמים, אבל מושך אתכם מבלי שתשימו לב לכיסא מסוים שאותו הוא מאוד, אבל מאוד רוצה למכור . ואתם, אובדי העצות, שואלים את עצמכם, בשקט, בשקט, האם הוא באמת המליץ על כיסא שמתאים לכם? או שמא על כיסא שיחורר לכם את הארנק . נכנסתם לחנות מחשבים עם כאבים חזקים במפרק כף היד, כי שמעתם מחבר לעבודה שכדאי לקנות עכבר ארגונומי ומקלדת ארגונומית שיעלימו בוודאות את הכאבים מהם אתם סובלים. סביר להניח שאיש המכירות בחנות יפנה את תשומת לבכם לחבישה שמעטרת את מפרק כף היד השלו. הוא וודאי יאמר לכם שגם הוא סובל מהבעיה ממנה אתם סובלים, ושמאז שעבר לעבוד עם עכבר ארגונומי, פחתו הכאבים במידה משמעותית . סביר להניח שאחרי הצגת תכלית כזו, מיהרתם לקנות את העכבר עליו המליצו לכם, למרות המחיר הגבוה. הרי הכסף לא באמת חשוב שמדובר בבריאות, כי חיים רק פעם אחת . הגעתם הביתה עניים אך מרוצים, והתפארתם בפני השכנה שאתם לא ממש מחבבים שקניתם עכבר מתקדם, ומיד רצים לסיים את הפרויקט שעצרתם בגלל אותם כאבים ביד. כי הבוס לוחץ . בתחילה הכאבים לא מורגשים. אחרי שעה הכאבים הישנים שבים להטריד, ואחרי מספר דקות נוספות מתברר לכם שגם הכיסא הארגונומי החדש והיקר, אך המומלץ, לא מקל על כאבי הגב . אתם מביטים במוצרים הארגונומיים שמכרו לכם ושואלים את עצמכם, איפה טעינו? ומה עושים עם כאבי הגב ומפרקי הידיים שכל כך מציקים? אבל לכל סיפור יקר יש גם סוף טוב וכתובת לכל מכאוביכם היועץ הארגונומי . אספנו עבורכם מספר טיפים לקנית ציוד ארגונומי, כך שכשתיגשו בפעם הבאה לרכוש ציוד ארגונומי תדעו לשאול את השאלות הנכונות ולהצטייד בידע שלא יאפשר לעבוד עליכם. 1 .מהו מוצר ארגונומי - מוצר ארגונומי מותאם באופן ייחודי לאדם המשתמש בו . לכן, לפני קניית עכבר ארגונומי רצוי לבדוק קודם כל את סביבת העבודה: האם המסך ממוקם נכון, האם הכיסא מכוון לגובה הנכון ביחס לשולחן העבודה ולגובה שלכם, האם הידיים נמצאות במצב ניטרלי ללא שבירות והטיות לא טבעיות של כף היד, האם הכתפיים רפויות והאם הצוואר רפוי . רק לאחר שווידאתם שסביבת העבודה מותאמת לכם, מגיע הרגע לקניית עכבר ארגונומי מתאים, בתנאי שלפני הקנייה תנסו את הדגמים השונים ותבחנו את מידת התאמתם לכם . כל אדם הוא שונה וכל סביבת עבודה שונה, ולכן העכבר צריך להתאים למשתמש ולסביבה ולא להיפך . 2 .מהי מקלדת ארגונומית - במקלדת ארגונומית מחולק לוח המקשים לשניים. החלוקה מעודדת הקלדה במנח ידיים ניטראלי ונטול מתח, אך הוא טוב בעיקר למקלידים הקלדה עיוורת. יש לקחת בחשבון זמן הסתגלות ולמידה . 3 .מהו כיסא ארגונומי – לפני קנית כיסא המתיימר להתהדר בתואר 'כיסא ארגונומי', מומלץ לבדוק מהם הצרכים האמיתיים של גופכם, והאם הכיסא מותאם להם . המדדים אותם צריך לבחון: א – גודל המשתמש מול גודל הכיסא. -ב פרופורציות נכונות בין גובה הכיסא לגובה השולחן, על מנת לאפשר ישיבה נכונה שאינה מעמיסה על חגורת הכתפיים . ג– מספר האנשים המשתמשים בכיסא- ככל שיותר אנשים משתמשים, רצוי שאפשרויות הכוונון יהיו רבות על מנת לאפשר התאמה מכסימלית לכל משתמש . ד– מושב הכיסא - צריך להיות מבד מחוספס שאינו גורם להזעה, יחד עם המנגנון המאפשר לכוון את עומק המושב . -ה משענת הכיסא- חייבת להכיל מנגנון המאפשר כוונון המשענת בזוויות שונות (היום ההמלצה היא לשבת בזווית של 110 מעלות בין המושב למשענת ). רצוי לוודא שמשענת הגב גם מתכווננת לגובה, על מנת לאפשר התאמה מקסימאלית לתמיכה בגב התחתון, בשקע הקעור (הלורדוזה הגבית ). –ו ידיות הכיסא- חייבות להתכוונן בגובה, ברוחב, בהזזה קדימה ואחורה והסטה פנימה . במידה ואתם עובדים עם שולחן ארגונומי, אז אין צורך להשתמש בידיות, אלא להניח את האמות על השולחן (הידיות משמשות בעיקר בזמן מנוחה ). –ז גובה הכיסא- צריך להיות מותאם לגובה המשתמש ולגובה השולחן, כדי שתרגישו שאתם מניחים את אמות הידיים על השולחן הארגונומי, ושהכתפיים רפויות והצוואר רפוי . מומלץ מאוד לבחור בכיסא המכיל מנגנון פשוט המאפשר הורדה והגבהה קלה של הכיסא . -ח מנגנון סינכרוני- שומר על זווית ישיבה אופטימאלית תוך שינוי העומס על חוליות הגב . ט – מצב נדנוד בכיסא- שומר על תנועתיות הגב ומרווח בין החוליות הלחוצות בישיבה ממושכת. רצוי מדי פעם לקחת הפוגה בעבודה ולאפשר לגב לנוח באמצעות הנדנוד . 4 .שולחן ארגונומי - חובה להקפיד על כך שצלעות השולחן יהיו מספיק רחבות להנחת האמות בנוחות מרבית, וכן שהשולחן עצמו יהיה רחב מספיק, בעיקר אם אתם משתמשים במסך מחשב גדול . רצוי לקנות שולחן המתאים לגובה המשתמשים בו, אולם, אם המשתמש גבוה במיוחד, מומלץ לבחור בשולחן שגובהו לפחות בין 74 " ס מ ל - 76 מ" ס . כמו כן, יש להקפיד שרוחב השולחן בצדו הימיני והשמאלי יהיו זהים, ושלא יהיו במבנה השולחן הפרעות לרגליים שלא יאפשרו את הכנסת הכיסא מתחת לשולחן (במידה והרגליים לא מגיעות לרצפה, יש להשתמש בהדום ). לסיכום: כדי לשמור על בריאות הגוף שלנו אנו חייבים לדעת שיש לנו שליטה מלאה באפשרויות הכוונון השונות, ובמיוחד שהם נוחות לביצוע. במידה שמנגנון כוונון המוצרים הארגונומיים מסורבל סביר להניח כי לא תשתמשו בהם. במילים אחרות, הכיסא הארגונומי עם מגוון הפונקציות, משמש אתכם כמו כיסא רגיל . אל תתפתו לקנות מוצר ארגונומי, רק בגלל שמישהו המליץ לכם. קנו מוצר שמתאים לכם . לפני קנייה חשוב לזכור - את כל כללי הבריאות הארגונומיים רצוי להכיר בעזרת יועץ ארגונומי ורק אז לקנות . לפעמים הדרכה לשינוי קל בתנוחה לא בריאה, יכולה לחסוך מכם כאבים מיותרים. למשל, מסך מחשב גבוה מדי שממוקם בצד, עלול ללחוץ על חוליות הצוואר ולהקרין כאב גם למפרקי הידיים . הכתבה הזאת מופנית למנהלי רכש בחברות, להורים לילדים קטנים, למשתמשי מחשב, לבני משפחה המשתמשים לחילופין בעמדת המחשב בבית ובעצם לכל מי שהבריאות חשובה לו

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon

התמונות להמחשה בלבד,  המחירים אינם כוללים מע"מ כחוק.

כל הזכויות שמורות לניגי צינורות מלוטשים בע"מ
טלפון: 03-9247811 פקס: 03-9247816

כתובת :רח' גיסין 69, קרית- אריה פ"ת, ת.ד 10095

www.niggi.co.ilniggi@npt.co.il

Petah-Tiqwa, Israel